niedziela, 13 marca 2011

10 Przykładów świetnych modernizacji logotypów. Warto sprawdzić dokąd zmierza światowa czołówka

W dzisiejszym poście przedstawiamy 10 najlepszych modernizacji logotypów, które zostały przeprowadzone przez firmy znane na całym świecie. Ostatnio coraz więcej firm postanawia zmienić projekty swoich logotypów, które są już znane od paru lat na nowe bardziej utożsamiające się z firmą. Redesign logo często dotyczy tylko niewielkich zmian wyglądu.


1. Projekty graficzne logotypów Toys R Us


wtorek, 1 marca 2011

Poznaj logotyp, który codziennie będzie inny niż wszystkie, które znasz. Rewolucje w AOL

Logo AOL przed zmianą i po zmianie.
To, co zrobił ze swoim wizerunkiem amerykański AOL, przekracza jednak zwykły poziom ryzyka przy zmianie firmowego znaku. To zachwycający przykład, jak wiele można osiągnąć, gdy ma się odwagę wyznaczać trendy. Już teraz widać, że nowe logo zaczyna być inspiracją dla projektantów z całego świata, kumulując rozgłos i szacunek dla odnowionej marki.

Firma, którą miliony Amerykanów utożsamia z Internetem, zyskała jedną z najbardziej kontrowersyjnych identyfikacji dekady

sobota, 19 lutego 2011

Przejrzysty wizerunek B+L. Logo lidera rynku optycznego stało się dobrze widoczne

Projekty opakowań produktów  B+L z wykorzystaniem nowego logotypu
Gdy spojrzeć teraz na apteczną półkę, odświeżone opakowania Bausch+Lomb wyróżniają się już z kilkunastu metrów. Już tylko dla tej korzyści warto było je zmienić. Nowa identyfikacja wizualna tej wiodącej firmy medycznej to przykład tego, jak przemyślane podejście do marketingu i rynkowego pozycjonowania może autentycznie wspierać każdego pracownika firmy.

poniedziałek, 31 stycznia 2011

Dlaczego marki nas zawodzą? Poznaj całą serię spektakularnych błędów

Poniżej przedstawione są  najpowszechniejsze (i najczęstsze) problemy w zarządzaniu marką.

1. Brak konsekwencji w kreowaniu wizerunku marki.
Często, zarządzający marką nie są na tyle zdyscyplinowani, aby trzymać się jednej myśli, jednego przesłania. Często zmieniają się one w zależności od odbiorców, aktualnych problemów i tego, co mówi konkurencja.

2. Brak wizerunku. Organizacje często rozrastają się przez fuzje i przejęcia. Czasami przejmowane firmy i marki mają ze sobą niewiele wspólnego.  Mogą się różnić co do jakości, reakcji i potrzeb konsumentów. Nie ma żadnej nici, która by je połączyła.